Ön Muhasebe Kursu

ADANA ÖN MUHASEBE KURSU

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI YETKİLİ EĞİTİM MERKEZİ 

EĞİTİM 

LOGO GO 3 + TİGER3 + ZİRVE MUHASEBE EĞİTİMİ verilmektedir.

Adana bilgisayarlı ön muhasebe kursu ile bir işletmenin faaliyetlerinin yürütülebilmesi için gerekli olan gelir ve giderlerinin detaylı olarak takibini kolaylıkla yapacaksınız. Günümüz koşullarında kalıcı bir meslek arayan insanlar artık ön muhasebe kurslarına gelerek iş ve meslek sahibi olmaktadırlar.

Bilgisayarlı muhasebe kursunda temel amacımız ve sloganımız “yazarak öğretmeye çalışma”  değil her kursiyere bilgisayar başında “uygulayarak” ve  “gerçek işletme senaryoları” üzerinde öğretmektir. Böylelikle boşa zaman geçirmeden uygulama odaklı bir şekilde 20 adet proje uygulaması ile kesinlikle uygulama eksiğiniz kalmadan kursu tamamlayacaksınız. Ayrıca ders notlarımız öğrencilerimize ücretsiz olarak veriyoruz.

Bilgisayarlı ön muhasebe kursu yeni bir meslek sahibi olmak isteyenler, mesleğinde ilerlemek isteyenler, kendini bilgisayar uygulamalı muhasebe alanında geliştirmek isteyen herkes içindir. Genellikle üniversitelerin muhasebe, işletme, maliye vb. gibi bölümlerde okuyan ya da bu bölümlerden mezun olan kişilerin ortak sorunu eğitim aldığı bölümde bilgisayarlı muhasebeyi tam olarak öğrenemedikleridir.  Bu tür bölümlerden mezun olan ya da okuyan kişiler ya çok eski ve demode olmuş programlar ile eğitim alıyor ya da hiç program eğitimi almıyorlar. Sadece kâğıt üzerinde yazarak muhasebe anlatılmaz ve anlaşılmaz. İşte bu yüzden “UYGULAMALI” VE “GERÇEK İŞLETME SENARYOLARI” üzerinden sloganı ile öğretmeyi hedeflemekteyiz.

Bilgisayarlı ön muhasebe kursuna katılmak isteyen bazı öğrencilerden “matematik ile aram iyi değil yine de bu kursu başarabilir miyim?” sorusu da sıkça sorulmaktadır. Bilgisayarlı ön muhasebe kursunda hesaplamayı siz yapmazsınız, program yapar. Bu yüzden kesinlikle “BAŞARABİLİRSİNİZ”.

Ayrıca ön muhasebe kursu veya genel muhasebe kursuna kayıt yaptıran tüm öğrencilerimizin kendi şahsi bilgisayarlarına anlattığımız programların demo sürümlerini yükleyerek; evde veya işyerlerinde muhasebe programına istedikleri zaman kullanarak kursumuzda yaptığımız çalışmaları ve örnekleri de tekrarlama imkânı da sunmaktayız.

İÇERİK

Adana ön muhasebe kursu LOGO GO3 ve TİGER3  programı üzerinden işlenmektedir. Bilgisayarlı Muhasebe kursu program içeriğinde ise;

LOGO GO3 SİSTEM İŞLETMENİ BÖLÜMÜ

 • Yeni Bir Firma Açma İşlemi
 • Firma Parametreleri
 • Kullanıcı Tanımlama
 • Firma Yetkilendirme

LOGO GO3 TİCARİ SİSTEM BÖLÜMÜ

 • Cari Hesaplar ve İşlemleri
 • Stok Envanter Tanımlamaları ve İşlemleri
 • Kasa Hesabı ve Tüm Kasa Hareketleri
 • Fatura Hareketleri (Peşin-Vadeli-İade-Fiyat Farkı-Proforma)
 • Sipariş-İrsaliye Hareketleri
 • Banka İşlemleri (Havale-Kredi-Kredi Kartı)
 • Çek ve Senet İşlemleri (Çek Giriş-Ciro-İade-Tahsil-Karşılıksız Çek)
 • Raporlama ve Döküm
 • Taksit Hareketleri-Grup Şirket Tanımları-Açılış İşlemleri 

EĞİTİM SÜRESİ

Ön muhasebe kursumuz 2 ay sürmektedir.

Hafta içi gündüz

Hafta sonu

Hafta içi akşam gruplarımız mevcut.

Kurs saatlerimiz dönem dönem değişmektedir. Saatler konusunda eğitim departmanı ile görüşebilirsiniz.

DENEME DERSLERİNE SİZLERİ DAVET EDİYORUZ.

SERTİFİKA VE GEÇERLİLİK

2 Aylık kursun sonunda öğrencilerimiz gireceği sınav neticesinde diledikleri takdirde MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI ONAYLI sertifika sahibi olacaktır.

E DEVLETTE SORGULANABİLİR

Resmi bir sertifika alacaktır.

Alacağınız sertifika Uluslararası geçerliliğe sahiptir.

SERTİFİKALARIMIZIN GEÇERLİLİK SÜRESİ ÖMÜR BUYURDUR.

Sınavlarda başarı oranı %100 dür.

NOT: ÖZEL SEKTÖR BELGE DEĞİL BİLGİYE BAKAR. BELGE DEĞİL BİLGİ ODAKLI EĞİTİM. GERÇEK DÜZEYDE ÖRNEK DOKÜMANLAR VE PROJE DESTEKLİ EĞİTİM İLE ŞİRKETLERDE DENEYİMLİ PERSONEL GİBİ ÖN MUHASEBE TUTACAK NOKTADA OLACAKSINIZ. KURSUN SONUNDA UYGULAMA EKSİĞİNİZ KALMAYACAK. DİLERSENİZ TÜM TÜRKİYE’DE GEÇERLİ, MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI ONAYLI E-DEVLET’TE SORGULANABİLİR SERTİFİKA SAHİBİ OLACAKSINIZ.

SINIFLARIMIZ 12 KİŞİLİK VİP SINIFLAR

Ön muhasebe kursunda derslik kontenjanlarımız 12 kişilik vip sınıflardır. Kontenjan sayısı üzerine çıktığımız an hemen yeni grup planlaması yapıyoruz. Sınıf kontenjan sayısı 12 üzerine çıktığı zaman eğitmenlerimizin öğrencilerimize sunacağımız hizmetlerin kalitesinin düşeceğine inanıyoruz. Kendinizi elit hissedeceğiniz rahat güvenli sınıf ortamını sunuyoruz. Düşük kontenjan sayesinde eğitmenlerimiz kursiyerlerimiz ile daha rahat ilgileniyor ve içerikli kaliteli bir eğitim sunuyor. 

Tüm sınıflarımız projeksiyon sistemleri ile desteklenmektedir.

 EĞİTMEN

Muhasebe Kursu Eğitmenlerimiz hepsi alanlarında uzman lisans mezunu en az 15 yıllık deneyime sahip eğitmenlerdir. Kayıt esnasında eğitmenlerimizin diplomaları ve uzmanlık alanları ile ilgili belgeler öğrencilerimize sunulacaktır.

Sizlerde kayıt yaptıracağınız bilgisayar uygulamalı muhasebe kursunda bu taahhütte bulunan kurumlardan bu diploma ve uzmanlık belgelerini görmeyi talep ediniz.

BİREBİR DERS PROGRAMI

Gerektiğinde Bilgisayarlı ön muhasebe kursuna kayıt yaptıran tüm öğrencilerimize bire bir özel ders programı uygulayarak diğer öğrencilerimizden geri kalmasının önüne geçiyoruz.

EĞİTİM GARANTİSİ

Ön muhasebe kursuna kayıt yaptıran tüm öğrencilerimize %100 öğrenme ve memnuniyet garantisi veriyoruz. Gerektiğinde kursiyerlerimiz talep ederse ücretsiz ders tekrarı imkânı sunuyoruz. 1 yıl içerisinde ücretsiz tekrar hakkı sunuyoruz.

KURS ÜCRETİ VE ÖDEME ŞEKLİ

Kurs ücretimiz 2000 TL

Elden 2 taksitte ödeme imkânı

Kredi kartına 3 ay taksit imkânı

ÖNEMLİ: Zaman en kıymetli hazinedir. Para ile satın alınamaz. Doğru tercih zaman ve para kaybınızı önler.  Sözümüz senettir. Vaat ettiğimiz her konunun arkasındayız. Karar verirken dikkatli araştırıp kurumun başarılarını kazandırdıklarını kurumu görüp o şekilde karar veriniz.

Uçuk vaatlerde bulunup gerçek dışı kazanımlar sunan kurumlara itibar etmeyiniz.

ÖNEMLİ: Her hizmetin bir bedeli vardır. Bedelini karşılamayan hizmetten kalite beklenemez ücret karşılaştırması yaparken lütfen bu hususu dikkate alınız.

Kursların vaatleri ile kurs ücretini karşılaştırıp o ücrete o vaatlerin gerçekleşemeyeceğine dikkat etmenizi tavsiye deriz.

KURS SONUNDA KAZANIMLARIMIZ

 • Temel muhasebe bilgisine sahip olacak.
 • Yaygın kullanılan yazılımlar uygulama becerisine sahip olacak
 • Ön muhasebe anlamında uygulama eksiliği kalmayacak
 • Sorun çözme, organizasyon yapma niteliği kazanır.

ALPER EĞİTİM KURUMLARI AİLESİ OLARAK

Beraber seviniyor gururlanıyoruz. Beraber üzülüyoruz. Ama sonunda hep birlikte övünüyoruz. Sizleri de Alper eğitim kurumları ailesin bir üyesi olmaya davet ediyoruz. Birlikte nice sevinçler yaşamak ve başarılar kazanmak için sizleri ailemize bekliyoruz.

Bu süreçte karşılaşılacak bütün adımları biliyoruz. Kendimizden eminiz. Bizleri tercih eden öğrencilerimizi süreçteki her adımdan bilgi sahibi olacaktır. Sizlere en doğru en sağlam eğitimi sunmanın sözünü veriyoruz.

ALPER EĞİTİM KURUMLARINI NEDEN SEÇMELİYİM

 • 1999 yılından bugüne MEB bakanlığına bağlı 23 yıldır faaliyet göstermekteyiz
 • Kursumuz eğitmenleri alanlarında uzman, bölüm mezunu en az 15 yıllık tecrübeye sahiptir.
 • 23 yıllık faaliyet döneminde yüzlerce öğrencimiz aldığı muhasebe eğitimi sayesinde çalışma imkânı buldu
 • Alper eğitim ailesi olarak öğrencimizi kurs sonrası iş bulma sürecinde de sonuna kadar destekledik. BELGE DAĞITAN DEĞİL BİLGİ ODAKLI EĞİTİM sunduk.
 • Ticaretten önce Eğitimi önceliğimiz kıldık. Ücretsiz kursiyerlerimize anlatılan yazılımların demosunu öğrencilerimizin bilgisayarına yüklüyoruz.
 • 20 den fazla proje ve uygulama örnekleri ile öğrencimizi iş hayatına aktif olarak hazırlıyoruz.
 • Uçuk vaatlerde bulunup öğrenciyi yanıltan gerçek dışı bilgilendirmeler yapmadık.
 • Uygulamasını anlatmadığımız içeriğini göstermediğimiz konu ve uygulamaları vaat etmedik.
 • Ders notlarını ve kitapçığı ücret talep etmeden öğrencilerimize sunuyoruz.
 • Not aldırıp zaman kaybettirmiyoruz. İş hayatına yönelik uygulamalı bir eğitim veriyoruz.
 • Öğrencilerimize kursun sonunda referans oluyoruz.
 • En kısa sürede en hızlı ve güvenilir belge imkânı sunuyoruz.

HEMEN ARAYIN  0 533 561 09 89

HEMEN ARAYIN 0 322 453 89 89

 

Adana Bilgisayarlı ön muhasebe kursu Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı Sertifika, E-devlette görüntülenebilir, barkodlu Kpss atamalarında ve tüm Türkiye’de geçerli bir sertifikadır. Ön muhasebe sertifikası kamu ve özel sektörde istenen belgedir. Verilen Ön muhasebe eğitimi sonunda kursiyerler Milli Eğitim Bakanlığının yapmış olduğu yazılı ve uygulama sınavına girmektedirler. Bu sınavların ikisininde geçme notu 50 dir. Başarılı olan adaylara Meb onaylı muhasebe sertifikası düzenlenmektedir.