Bilgisayar kursunda ne öğreneceğim?

Bilgisayar İşletmenliği kursu eğitimi sayesinde, kişiler bilgisayarı daha etkin ve verimli kullanma becerisi kazanır. Bilgisayar işletmenlik kursunda katılımcılar, Windows işletim sistemi, Microsoft Ofis yazılımları, Word, Excel, Power Point, Outlook vb. donanım ve yazılımları, internet kullanımı, e-posta, güvenli internet kullanımı gibi temel bilgisayar bilgilerini öğrenirler.

Bilgisayar kursu eğitimi kaç ay sürmektedir?

MEB (Milli Eğitim Bakanlığı) Onaylı Bilgisayar İşletmenliği Kursu eğitimleri 2 ay sürmektedir.

Bilgisayar Kursu eğitimleri ise Hafta İçi gündüz, Hafta İçi akşam ve Hafta Sonu olmak üzere farklı grupları mevcut olup size uygun olan herhangi bir gruba katılabilirsiniz.

MEB onaylı Bilgisayar kursu sınavı nasıl yapılmaktadır?

Milli Eğitim Bakanlığı bilgisayar kursu eğitiminin sınavları ise ortalama olarak her ay sonunda yapaktadır. Kurs bitiminde yapılan teorik sınavda ve uygulama sınavında başarılı olanlara Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Bilgisayar İşletmeni Yetiştirme Kursu Sertifikası (160 saat) verilmektedir. Sınav Tarihleri ise Bakanlık tarafından her ayın sonunda belirlendikten sonra kurslara tebliğ etmektedir. Teorik (yazılı) ve Uygulama Sınavı aynı gün yapılmaktadır.

Memur olmak için bilgisayar sertifikası şart mı?

Bilgisayar İşletmenlik Sertifikası
Bilgisayar bilginizi ispatlayabileceğiniz tek sertifikadır. Gireceğiniz KPSS sınavlarında tercihte bulunacağınız 6225 nitelik kodundaki (MEB onaylı Bilgisayar İşletmenliği Sertifikası sahibi olmak.) şartını karşılayan tek belgedir. Kamuda görevde yükselmede istenilen bu bilgisayar sertifika aynı zamanda birçok bölüme başvuru sırasında zorunlu tutulmaktadır. Tüm adliyelerde Zabıt ve İcara Kâtibi olmak isterseniz başvuruda istenen belgedir. Bu be

Bilgisayar işletmenliği (işletmenlik) sertifikası ile Bilgisayar Kursu Sertifikası aynı mıdır?

Evet. Bilgisayar İşletmenlik sertifikası ile Bilgisayar kursu sertifikası aynı sertifikadır. Kişilerin veya kurumların telaffuzunu göre farklı isimlendirilmiştir. Fakat verilen belge aynıdır. Örnek olarak ta aşağıda verilmiştir.

Bilgisayar kursu alırken nelere dikkat etmek gerekir?

Öncelikle bilgisayar kursunu aldığınız kurumun Milli Eğitim Bakanlığınca Onaylı ve yetkilendirilmiş bir kurum olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde alacağınız belge geçersiz sayılacaktır. Bir kurumun Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olup olmadığını da Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü sayfasından kontrol edebilirsiniz.

Bilgisayar Kursuna Kimler Katılabilir?

Bilgisayar kursuna Bilgisayar Öğrenmek isteyen herkes katılabilir. Bilgisayar işletmenliği kursu için herhangi bir eğitim düzeyi aranmamaktadır, okuma yazma bilen herkes bu kursa katılabilir. Ancak bilgisayar kursuna katıldıktan sonra sertifika alabilmeniz için en az ilkokul mezunu şartını sağlamak zorundasınız.